Egy győzelemmel és egy vereséggel zártuk a hétvégét

Frissítés: 2019-10-28 09:28:44

A Debreceni Egyetem női és férfi röplabdázói is hazai környezetben léptek pályára vasárnap. Kuszkó Zsolt együttese nem bírt a Kispesttel, a fővárosiak 3:1-es győzelmet arattak. Fodor Antal legénysége nagyon szoros küzdelemben tudta két vállra fektetni a Szolnokot.

A hét utolsó napján a röplabda költözött be a DESOK-ba. Női együttesünk a Kispestet látta vendégül. Az első szettet a fővárosiak "elvitték", de Kuszkó Zsolt lányainak a következő felvonásban összejött az egyenlítés. Sajnos a folytatásban a kispestiek akarata érvényesült, Takács Gergely gárdája a 3:1-es diadalának hála őrzi veretlenségét.

"Könnyű pontokat adtunk az ellenfelünknek, ezért is vagyok szomorú. Nem egy olyan csapattól kaptunk ki, amelyik szétütött volna bennünket. Ettől a teljesítménytől többre vagyunk képesek" - fogalmazott Kuszkó Zsolt.

A DEAC férfi röplabdacsapata heroikus csatában tudta felülmúlni a Szolnokot. Az első játszmában 10:10 után együttesünk négy ponttal ellépett, jött is a vendégek időkérése. Hiába vezettünk már 21:16-ra, a Tisza-partiak 23:22-re felzárkóztak, de szerencsére a végjáték nekünk sikerült jobban. A második felvonásban a szolnokiak akarata érvényesült, főleg nekünk kellett futni az eredmény után. A harmadik játékrészt magabiztosan húzta be Fodor Antal csapata (25:18). Talán a szurkolók közül sokan abban bíztak, hogy ez a részsiker akkora lendületet ad, hogy a negyedik szettet is megnyeri a DEAC. Sajnos a Szolnok nem tört meg, így jöhetett a mindent eldöntő periódus. A találkozó hajrája is óriási küzdelmet hozott, riválisunk nem adta olcsón a bőrét, ám végül le tudtuk győzni a szolnokiakat.

"Sokkal nehezebb volt ez a találkozó, mint amilyenre számítottam. A Szolnok felszívta magát, mi pedig egy kicsit dadogósan játszottunk. A támadójátékunk akadozott, a nyitásainkkal is gondjaink adódtak. A bajnokság elején járunk, és ilyen meccseken tudunk megedződni. Egy-egy győzelem olykor szárnyakat adhat egy csapatnak, jelenleg ebben bízom én is" - nyilatkozta Fodor Antal.