A kupagyőztes sok volt, jöhet a MAFC elleni párharc

Frissítés: 2019-04-01 01:27:36

Nem sikerült bravúrt elérni, így maradt a 6. helyen és innen várhatja a további meccseket (elsőként a MAFC ellen) a DEAC férfi röplabdacsapata. A vasárnapi hazai mérkőzésen is a Kecskemét akarata érvényesült, akárcsak három nappal korábban saját pályáján. A két nyert meccsig tartó párhacot így ők nyerték, s jutottak a legjobb 4 közé az NB1-es bajnokságban (Extra Liga).

Férfi röplabda Extra LIga negyeddöntő, 2. meccs
2019. március 31. Debrecen, DESOK

DEAC - KRC 0-3 (-13, -19, -15)
STAT

Debrecen: Ádám A. 3, Remete 3, Tóth A. 5, Budai 1, Kiss I., Hubicska 13. Csere: Barna, Mészáros (liberók), Szikszai 1, Veres 2. Vezetőedző: Fodor Antal.

Kecskemét: Gacs 7, Amarildo 2, Krupánszki 7, Szabó M. 8, Pesti 11, Lopez 8. Csere: Deák, Kara (liberók), Szabó V. 1, Gönczi 2, Török Sz. 1. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:8, 9:16, 13:21. II. játszma: 8:6, 11:16, 13:21. III. játszma: 3:8, 5:16, 12:21.

Fodor Antal: A nagyon jó játékerőt képviselő Kecskemét végig feszített tempót diktált, és igazolta az előzetes várakozásokat. Mi próbáltuk megnehezíteni a dolgukat, ahogy tudtuk. Bízom benne, hogy a folytatásban több sikerélmény jut majd nekünk is.

Dávid Zoltán: Azt kértem a srácoktól, hogy bátran nyissanak, és újra kezdjük el azt a gyors játékot játszani, ami jellemez minket. Mindezt sikerült végrehajtani, így nem maradt el a győzelem. A folytatásban is hasonlóan szeretnénk teljesíteni.

A vasárnapi mérkőzésen a nagyobb tudás előtt meg kellett hajolnia a mieinknek. A Magyar Kupa idei győztese ellen nem szégyen veszíteni. Ugyanakkor a folytatásban is fel kell kötni a gatyánkat, hiszen még nincs vége a bajnokságnak. Először a másik párharcban hozzánk hasonlóan vesztes MAFC (a Kaposvár gyűrte le őket) ellen eldöntjük, hogy melyik gárda lesz az 5. és melyik a 6. helyezett az Extra Ligában.

Majd az alsóházból kapunk ellenfelet, attól függően, hogy melyik helyre futunk be. Részletek később.

Fotó: Derencsényi István (archív)