Megcsipegettük az esélyesebb Kecskemétet

Frissítés: 2019-03-16 08:30:37

Vasárnap már a MAFC otthonában játszanak a röpis srácok, csütörtökön azonban itthon nagyon közel álltak a bravúrhoz a vendég KRC ellen. Volt hosszabbításos szett is, de az összes szorosan alakult. Sajnos nem tudtuk behúzni végül egyiket sem, így vereség lett a vége, ám nem mindegy, hogy töténik. Ez most tapsot érdemelt.

Férfi röplabda Extra Liga
2019. márc. 14. Debrecen, DESOK

DEAC - Kecskemét 0-3 (-22, -20, -24)
STAT ITT

Debrecen: Szikszai 1, Remete 5, Tóth A. 2, Budai 8, Kiss I. 7, Hubicska 22. Csere: Kiss D., Mészáros (liberók). Vezetőedző: Fodor Antal.
Kecskemét: Gacs 6, Amarildo, Krupánszki 15, Szabó M. 7, Szabó V. 2, Gönczi 7. Csere: Deák, Kara (liberók), Pesti 6. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 11:16, 16:21. II. játszma: 7:8, 15:16, 19:21. III. játszma: 6:8, 16:11, 21:19.

Mindhárom szettben szoros, sőt, olykor hallatlanul izgalmas végjáték döntött a vendég Kecskemét javára, ám némileg különböztek a szettek. Az elsőben, miután jó darabig egymás nyakában lihegett a két gárda, a közepe táján elhúzni látszott a KRC, de a végjátékra feltámadtak a mieink, így közel kerültünk a bravúrhoz.

A második szett végig szorosan alakult. Ott 19-21 után a hajrában érvényesítette a papírformát a Kecskemét, ám a játszmán belül partnerei voltunk erősebb ellenfelünknek.

A harmadik szett aztán teljesen a DEAC sikere felé haladt, 16-11-re vezettünk is, sőt a vége előtt kicsivel is még nálunk volt az előny, de ismét győzött a rutin, és bár volt esélyünk a játszmanyerésre, hiszen hosszabbítás kellett a kecskeméti sikerhez, de azt mégis csak ők húzták be.

Így egy számunkra igen jól sikerült, de sajnos vesztes mérkőzést produkáltak Fodor Antal fiai a Debreceni Egyetem sportcsarnokában, ahol Hubicska Patrik (lásd első képünkön az egyik ütését) a mezőny legeredményesebb pontszerzője lett, de az egész gárda sokat tett a jó játékért.

Vasárnap, március 17-én a MAFC otthonában játszik ismét csapatunk.

Fotó: Derencsényi István (KÉPGALÉRIA IDE KATTINTVA)