Kiszenvedett két pont - sikeres évzáró

Frissítés: 2018-12-10 10:32:40

Az idei szezon meglepetéscsapatát, a Törökszentmiklósi Székács KE együttesét látták vendégül a DEAC férfi kézisei az őszi idény záró találkozóján. A vendég együttes alaposan átalakult és megfiatalodott a nyár folyamán, ennek ellenére nyolc megszerzett ponttal, nagy skalpokat begyűjtve érkezett a cívisvárosba: hazai pályán verték az Ózdot, a Balassagyarmatot és a dobogóra vágyó PLER-t, valamint Nyíregyházáról is győzelemmel térhettek haza.

Nagy téttel bírt az összecsapás, hiszen egy esetleges vendégsikerrel a DEAC és Székács helyet cserélne a tabellán, ellenkező esetben együttesünk csatlakozna a szintén 11 pontos Kecskeméthez és Balmazújvároshoz, kicsit leszakítva a 8 pontos Balassagyarmatot és Székácsot, valamint a tabella alsó régiójában elhelyezkedő Ózdot, Nyíregyházát és Lajosmizsét. A DEAC mindenképpen győzelemmel szeretett volna búcsúzni közönségétől, de az előjelek nehéz hatvan percet ígértek a kellemetlen stílusú és szívós miklósiak ellen.

Félelmeink sajnos beigazolódtak: hasonlóan rosszul kezdtük a mérkőzést, mint két hete a Lajosmizse ellen. Bár védelmünk egészen jól zárt és Mándi Norbinak is voltak fogott labdái, támadásban nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket, illetve Vikor többször is túljárt az eszünkön. Aránk jellemző gólínséget nem tudtuk levetkőzni ma sem, az első gólunkat Erdős Zoli lőtte a kilencedik (!!!) percben hétméteresből. Szerencsére a miklósi támadók sem lőttek hibátlanul, de így is 6-3-ra vezettek a vendégek a 17. percben. Debreceni oldalon sajnos senki nem nyújtott kiemelkedőt, a túloldalon viszont Katona és Nyári is nagyon megszórták magukat, ketten együtt 9 gólt vállaltak az első félidőben eső 11 Székács találatból. Az első félidő végén kezdett nagy lenni a baj, 11-6-ra ment a Miklós, szerencsére Mucza Norbi kétgyors átlövéssel kozmetikázott, így elérhető közelségben maradtak a vendégek. (Félidő: 8-11) A mérkőzés képe alapján gyökeres változásra volt szüksége a DEAC-nak ahhoz, hogy megfordíthassa a meccset.

Aztán a második félidőben valamilyen gát átszakadt a fiúkban: a 38. percig egy 4-0-ás rohamot hoztunk és megfordítottuk a mérkőzést. (12-11) A Székács Gál és Katona vezérletével tapadt a DEAC-ra, egészem az 50. percig felváltva estek a gólok, egyik együttes sem tudott jelentős különbséggel ellépni. Mezei Lajos és Fülöp Gabi felnőtt a feladathoz a második játékrészben, előbbi hétszer, utóbbi háromszor mattolta Vikort, legtöbbször gyors lerohanásból. Két szélsőnknek is köszönhetően jegyeztünk 3 találatot a 49. és az 50. perc között, amivel gyakorlatilag el is dőlt a meccs. (50. perc: 21-18) Bár a Székács 5-3-ra megnyerte az utolsó 10 percet, ismét egyenlíteniük már nem sikerült.

Egy nem szép összecsapáson, nagy nehézségek árán, "vért izzadva", gyenge támadójátékkal, rengeteg technikai hibával, de legalább nagyot küzdve sikerült itthon tartani a két pontot. Elgondolkodtató, hogy 23 kapott góllal, hazai pályán nem sikerült simán hoznunk a mérkőzést, de a legfontosabb ma a győzelem volt...

Az előzetes várakozásokon és kicsit erőn felül is, szép győzelmeket aratva, olykor extrát nyújtva, ötven százalékos teljesítménnyel (5 győzelem, 1 döntetlen, 5 vereség) a hetedik helyen zártuk a bajnokság első felét és várhatjuk a nehéz menetelésnek ígérkező tavaszi küzdelmeket. A "tabella krónikájához" hozzátartozik, hogy ugyanúgy 11 pontot gyűjtöttünk az ősz folyamán, mint az ötödik Kecskemét és a hatodik Balmazújváros, csak rosszabb gólkülönbségünk miatt telelünk a hetedik pozícióban. Jó alap lehet ez a helyezés az előre megfogalmazott cél, a bennmaradás kivívásához, ezért fogunk dolgozni lehetőségeinkhez mérten minél többet a téli szünetben is.

Zárásként csapatunk tagjai kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánnak szurkolóinknak és támogatóinknak! Köszönjük nemcsak az őszi, hanem a tavaszi szurkolást, a szép számú jelenlétet és bíztatást a nehéz periódusokban! Itt szeretnénk gratulálni a DEAC II. Öregfiúk csapatának a megyei pontvadászatban elért hibátlan, első helyezésükhöz! :) Találkozzunk a DESOK-ban 2019-ben is, lehetőleg minél több DEAC kézilabda sikert átélve. Hajrá DEAC, hajrá debreceni férfi kézilabda!

DEAC - Törökszentmiklósi Székács KE 24-23 (8-11)

Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter

Hétméteresek: 4/3 illetve 3/3

Kiállítások: 8 perc illetve 8 perc

DEAC: MÁNDI N. (kapus) Juhos 1, Mórucz, Bíró 1, Hornyák 1, Mucza 7, Minegász

CSERE: Kőrizs (kapus) Mándi K., Leiter, Földi, Vécsei, Fülöp 3, MEZEI 8, Illés, Erdős 3(3)

Edző: Szabó Csaba

SZÉKÁCS: VIKOR (kapus) Bernáth 1, Mitrik, Szöllősi 1, Csanádi 2, NYÁRI 7, KATONA 8(3)

CSERE: Rizinger (kapus) Halász, Sütő, Götz, GÁL 4, Szabó, Felföldi, Gyimesi

Edző: Szloska Krisztián

Az eredmény alakulása: 0-2 (8.perc) 2-2 (10.perc) 3-6 (17.perc) 5-8 (22.perc) 6-11 (28.perc) 8-11 (félidő) 12-11 (38.perc) 13-14 (40.perc) 17-16 (46.perc) 21-18 (50.perc) 23-21 (54.perc) 24-23 (végeredmény)