Gyenge játék, fájó zakó

2019-03-02 20:40:00

Kétgólos vereséget szenvedett a Debreceni Egyetem férfi kézilabdacsapata a KTE ellen péntek este, a DESOK-ban. Az NB I/B-s rangadó tétje a DEAC és a Kecskemét számára egyaránt a középmezőnyben maradás volt. A 26-28-as végeredménnyel ebben a versenyben egyelőre a Kecskemét kerekedett felül.

A mérkőzés nem úgy kezdődött, ahogyan azt a debreceni együttes tervezte. Mándi Norbert védésével és a „másik” Mándi, Krisztián találatával még 1:0 volt a DEAC-nak, ám, mint az később kiderült, ekkor vezetett utoljára az egyetemi együttes. Támadásban pontatlanok voltak a fekete-fehérek, így a 11. percben már 5-1-re vezetett az ellenfél. Sajnos védekezésben és támadásban sem sikerült maradandót alkotni, így aztán az első félidő második részére már kilencgólos volt a kecskeméti előny. Ezen a szünetre sikerült némiképp kozmetikázni, ám így is 9-16-tal fordultak a csapatok.

A második félidőben Kőrizs István védései tartották meg a reményeket a felzárkózásra. A játékrész derekáig nem nagyon változott a számszerű különbség a csapatok között, ekkor elkezdett közelebb lopódzni a DEAC. Mucza Norbert és Illés Tamás góljaival kezdték meg a felzárkózást a Debreceni Egyetem csapatának kézisei.

Itt egy jó periódust láthatott a publikum. Zsinórban hat gólt szereztünk, míg az ellenfél egyet sem, így sikerült felzárkózni 22-24-re. Az utolsó öt percben még egy kettős emberelőny is reménykedésre adott okot, ám azt sem sikerült lehozniuk Szabó Csaba tanítványainak úgy, ahogyan kellett volna. Így maradt a kétgólos differencia és a két pont a Kecskemétnek a végére.

A DEAC-nak a következő fordulóban sem lesz könnyebb dolga. Március 9-én a harmadik helyezett Békés otthonába látogatnak Móruczék.

Férfi kézilabda NB I/B. keleti csoport, 14. forduló

DEAC – KTE-Piroska Szörp 26-28

DEAC: Mándi Norbert (kapus), Minegász Csaba 2, MUCZA NORBERT 7, Mándi Krisztián 4 (2), Bíró Ádám 2, Fülöp Gábor, Hornyák Zoltán 3, csere: ILLÉS TAMÁS 4, Hornyák Bence 1, Mórucz Ádám, KŐRIZS ISTVÁN (kapus), Juhos Richárd 3, Leiter Imre, Borbély Endre, Földi István, Szilágyi Gergő

Szöveg: MÁ./PKZs., fotók: DI.

szerző: Pénzes-Kemecsei Zsuzsa
közzétéve: 2019-03-02 20:40:00