Fiú Futsal I. osztály U20 5. forduló

DEBRECENI EGYETEMI AC - DUNAFERR DUE RENALPIN FC
8:1 (4:1)

Gólszerzőink: Györfi (4), Magyar 2, Koroknai, Jánosi

Erős és drámai snittel indult a mérkőzés, hiszen egy oldalberúgást követően a születésnapos Koroknai Bence 12 méterről rongyossá lőtte a vendégek kapujának felső sarkát a 2. percben (1-0).

A mélyütésből a mérkőzésbe éppen csak visszatérő dunaújvárosi fiatalokat Magyar Robin küldte ismételten a padlóra gyors egymásutánban az 5. majd a 6. percben is. Előbb bal lábbal spiccelt a kapu bal felső sarkába (2-0), majd Pázmándi Dávid előzékeny kiszolgálását követően egy méterről sodorta a "négyest" a gólvonalon túlra (3-0).

Még mielőtt idejekorán hazai fiesztába fordult volna a mérkőzés, egy védelmi hibánkat egy percen belül kihasználva jelezték a vendégek, hogy messze még a mérkőzés vége.

A nem túl nagy iramú mérkőzésen váltva forogtak a kapuk veszélyben, azonban míg hátul Krajcsi Bence zárta a gólcsapot, elől Györi György gondoskodott róla, hogy nyugodtabban vonuljon a DEAC félidei pihenőre (4-1).

Érezhető volt, hogy a második félidőre edzőjük által fellelkesített Dunaújváros lendülete az első hazai gólnál tovább nem fog tartani, így amikor Györfi Gyuri egy villámgyors testcsel után 10 méterről kipókhálózta a jobb felső sarkot (5-1), a győztes csapat kiléte eldőlt.

A DEAC csikócsapata frissen és nagy kedvvel vetette magát a játékba, melynek a taktika és a fegyelmezett játék látta kárát. Szétszórt és helyenként pontatlan támadójátékunkból nem tudott az ellenfél profitálni, így Jánosi Bálint edzője szívét megmelengető hosszú kapufás érkezésénél már közte öt volt az eredmény (6-1).

Zsuponyó Levente utánpótlás vezetőedző komolyabb összpontosításra sarkalta játékosait a támadásvezetés során, mely Györfi Györnél erős meghallgatásra talált, aki a 38. és a 39. percben is higgadtan értékesítette ziccerét. Előbb a kapus mellett elhúzva gurított az üresen árválkodó kapuba (7-1), majd hasonló helyzetben a jobb alsó sarokba helyezett (8-1).

A DEAC fiataljainak egész mérkőzésen sikerült lendületes és domináns játékot bemutatniuk, így összességében ilyen arányban is megédemelt győzelmet arattak a sportszerű, de nem túl jó napot kifogó vendégek felett.

szerző: Zs. Levente
közzétéve: 2017-11-19 13:25:00