Nem jött össze a bravúr

2019-09-14 12:22:00

A Debreceni Egyetem férfi futsalosai a Nyírgyulaj elleni vereséget követően a Dunaferr otthonában vizitáltak. Elek Gergő csapatának nem sikerült a pontszerzés, az újvárosiak 7-2-es győzelmet arattak. A DEAC góljait Szentes-Bíró Tamás és Tóth Attila szerezte. Együttesünk négy fordulót követően négy ponttal rendelkezik, Krajcsiék jelenleg a hetedik helyen állnak a táblázaton.

Péntek este a Dunaferrel mérte össze az erejét a DEAC futsalcsapata. A kezdő sípszó előtt a Fejér megyeiek egy győzelemmel és két vereséggel rendelkeztek, míg nekünk minden eredményből volt egy. Mindkét oldalon akadtak hiányzók, a hazaiaknál Fridrich Dávid eltiltás, Németh Péter pedig sérülés miatt nem léphetett pályára. A DEAC-nál Esztergomi, Rácz és Varga sérülése okozott fejfájást Elek Gergőnek. A dunaújvárosiak keretében az a Faragó Lajos is szerepelt, aki a nyáron pont az alakulatunknak intett búcsút.

A meccs első góljára nem kellett sokat várni, hiszen Sáhó Kristóf már a második percben beköszönt. Sokáig nem örülhettek a Dunaferr játékosai, hiszen a negyedik minutumban Szentes-Bíró Tamás egy szabadrúgás után járt túl Reveland Zoltán eszén. Az első játékrész még négy találatot tartogatott, sajnos ebből hármat ellenfelünk szerzett. Klacsák Bence duplázott, rajta kívül Dorogi is Krajcsi kapujába bombázott. A szünet előtt Tóth Attila is megvillant, így a szünetben 4-2 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben sem állt be gyökeres fordulat a találkozón, az újvárosiak domináltak, a két egylet közötti különbség pedig fokozatosan nőtt. Végül Fehér Zsolt legénysége 7-2-re diadalmaskodott. Fehér a hajrában már a fiataloknak is lehetőséget adott a bizonyításra.

A DEAC legközelebb a Rubeolával csap össze a DESOK-ban.

Férfi Futsal NB I. - 4. forduló
Dunaferr Due Dutrade FC-DEAC 7-2 (4-2)
gólszerző: Sáhó (2., 21.), Klacsák (5., 14.), Dorogi (6.), Szeghy (25.), Pál (34.), ill. Szentes-Bíró (5.), Tóth (20.)

szerző: Biró Ádám
közzétéve: 2019-09-14 12:22:00