A talán legjobb formában lévő csapattól kaptunk ki

2019-02-15 08:24:27

A kupadöntőre készülő Pénzügyőr SE, amely korábban a Magyar Kupa elődöntőjében a BL résztvevő Kazincbarcikát búcsúztatta két meccsen, a bajnokság második szakaszában pedig a Kaposvár, a MAFC és ismét a Kazincbarcika elleni sikerrel érkezett a DEAC elleni találkozóba, egyértelmű esélyesként érvényesítette a papírformát.

Férfi röplabda NB1, Extra Liga
2019. feb. 13. Budapest

LV Sport Pénzügyőr SE - DEAC 3-0 (11, 9, 17)
STAT ITT

PÉNZÜGYŐR: Vityuk 5, Rása 4, Magyar B. 1, Kiss D. 4, Flachner D. 3, Kovács Z. 7. Csere: Bán, Lassú (liberók), Bokor 3, Szalai 7, Kecskeméti, Takács G. 5, Tordai 5, Kovács S. 6. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

DEAC: Pallós, Budai 3, Kiss I. 2, Hubicska 4, Ádám 1, Remete 1. Csere: Barna 1 (liberó) , Szikszai 3, Ötvös 3, Bakács. Vezetőedző: Fodor Antal.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:3, 16:7, 21:10. II. játszma: 8:2, 16:5, 21:7. III. játszma: 4:8, 16:14, 21:14.

A meccs során nem volt kérdéses, hogy az idegenbe ismét hiányos kerettel érkező Debreceni Egyetem gárdája megszorongatja-e a hazaiakat. Az első szett igen sima volt, a második pedig talán még inkább. A harmadikban ugyanakkor felvillant a DEAC, hiszen 8-4-re még mi vezettünk az elején, sőt, a játszma derekáig teljesen egyenlő felekként tudták tartani magukat a mieink, ám 16-14-es Pénzügyőr vezetést követően már csak ők szereztek pontot, s végül megnyerték a találkozót.

A DEAC február 24-én 17.00 órától újra idegenben lép pályára, Kazincbarcika következik a nagyon nehéz menetelés aktuális állomásaként.

Fotó: Derencsényi István (archív)